Kiedy potrzebny jest chirurg stomatologiczny i z jakimi kosztami wiąże się jego pomoc?

Kiedy potrzebny jest chirurg stomatologiczny i z jakimi kosztami wiąże się jego pomoc?

11 czerwca, 2015 Wyłączono przez major

Kiedy może nam się przydać wsparcie chirurga stomatologicznego? Z jakimi kosztami będą wiązać się jego usługi? Nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych informacji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Chirurg stomatologiczny – o kim mowa?

Wielu z nas zgłaszając się do stomatologa, nie zwraca uwagi na dokładny zakres jego usług, czy na specjalizację, a szkoda, bo okazuje się, że już od dawna stomatologia została podzielona na kilka gałęzi. Jednym z nich jest właśnie chirurgia stomatologiczna. Co skrywa się pod jej pojęciem? Chirurgia stomatologiczna to operacyjne leczenie schorzeń jamy ustnej oraz jej okolic.

Jeśli zatem mamy do czynienia z chirurgiem stomatologicznym, to mówimy o osobie, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów operacyjnych. To wykwalifikowana osoba, która nie tylko ma odpowiednią wiedzę, ale również umiejętności i doświadczenie. Dzięki temu jest w stanie zapewnić nam odpowiednie wsparcie przy różnych schorzeniach jamy ustnej.

Kiedy potrzebna jest pomoc chirurga stomatologicznego?

Wsparcie chirurga stomatologicznego na pewno przyda się wtedy, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów. W takich przypadkach chirurg stomatologiczny może zmierzyć się z usunięciem zęba, ale nie tylko. Okazuje się, że chirurgia stomatologiczna to również zabieg radektomii, czy usunięcia całego korzenia chorego zęba, czy zabieg usunięcia połowy zęba wraz z jednym z jego korzeni (tzw. zabieg hemisekcji).

Pomoc chirurga stomatologicznego może przydać się również przy usunięciu stanu zapalnego w zębie, czy w leczenie schorzeń dziąseł, szczęki lub błony śluzowej. To jednak nie wszystko, ponieważ zdarzają się przypadki, gdzie chirurg stomatologiczny jest potrzebny przy zabiegach wspomagających leczeniu problemów zębów i jamy ustnej w innych działach stomatologii. Najczęściej dotyczy to wsparcia dla chirurgii przedprotetycznej, czy chirurgii ortodontycznej.

Z jakimi kosztami wiąże się wsparcie chirurga stomatologicznego?

Każdy z nas powinien liczyć się z tym, że wsparcie chirurga stomatologicznego może wiązać się z bardzo zróżnicowanymi kosztami. Wszystko dlatego, że cennik zależy od wielu różnych aspektów, w tym od zakresu usług specjalisty. Innych kosztów należy spodziewać się za usunięcie zęba, a innych za zabieg hemisekcji, czy nawet wsparcie przy leczeniu schorzeń dziąseł. Jednak wystarczy skupić się na ofercie najlepszego chirurga stomatologicznego, a na pewno koszty nie przekroczą naszych możliwości finansowych.