Co warto wiedzieć o treningu EMS?

Co warto wiedzieć o treningu EMS?

11 maja, 2015 Wyłączono przez major

O treningu EMS mówi się coraz częściej, ale widać, że dla wielu z nas to nadal nowe pojęcie. Co się pod nim skrywa? Czym jest trening EMS i jakie daje efekty? Kto może zapisać się na trening EMS? Co powinniśmy wiedzieć o tej metodzie treningowej? Nasz tekst zapewnia dostęp do przydatnych informacji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Trening EMS – o czym mowa?

Trening określany w skrócie EMS to elektrostymulacja mięśni, czyli innowacyjna metoda treningowa wykorzystująca impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Odbywa się to poprzez układ specjalnych elektrod, które umiejscowione są na zakładanym kombinezonie i to właśnie one sprawiają, że trening emszapewnia aktywację wszystkich partii mięśniowych jednocześnie.

Oznacza to, że również mięśnie głębokie są aktywowane, więc to dobra wiadomość dla tych, którzy chcą je wzmocnić, ponieważ z EMS będzie to bardzo proste. Warto również zauważyć, że trening EMS daje ponad 150 razy więcej skurczów mięśni niż zwykły trening EMS.

Jakie efekty daje trening EMS?

Trening EMS znalazł bardzo szerokie zastosowanie, a to oznacza, że pozwala na realizację indywidualnych celów treningowych. Dla jednych może być utrata tkanki tłuszczowej, dla innych przyśpieszenie metabolizmu, a dla kolejnym wyrzeźbienie sylwetki. Warto jednak wspomnieć, że trening emsjest w stanie wzmocnić rzadko ćwiczone mięśnie głębokie, które są odpowiedzialne za silne i zdrowe plecy.

Jeśli zatem postanowimy wprowadzić go do swojego planu treningowego, to możemy być pewni, że już po dwóch treningach odczujemy redukcję bólu pleców. Dodatkowo trening EMS sprawdza się w rehabilitacji i zapewnia szybszy powrót do pełnej sprawności po kontuzjach. Jakby tego było mało, to warto wspomnieć, że podczas treningu nie korzysta się z obciążeń w postaci ciężaru, więc nie występują przeciążenia działające na stawy, więc można zadbać o ich dobry stan.

Dla kogo trening EMS?

Trzeba przyznać, że trening EMS jest w stanie sprawdzić się u praktycznie każdego z nas. Nie ma znaczenia nasz wiek, płeć, czy nawet poziom sprawności fizycznej. Tym samym będzie to idealny wybór jednakowo dla kobiet i mężczyzn, osób dorosłych i seniorów. Jako najbardziej uniwersalna metoda treningowa na świecie może być wykorzystywana zarówno przez osoby, które dopiero chcą wprowadzić do swojej codzienności aktywność fizyczną, jak i dla tych, którzy już trenują. Trening EMS jest zatem dobrym wyborem dla amatorów, jak i zawodowych sportowców.