Czym się kierować, gdy wybiera się rożek dla dzieci?

Czym się kierować, gdy wybiera się rożek dla dzieci?

11 sierpnia, 2015 Wyłączono przez major

Oczekując na dziecko, trzeba ustalić między innymi, z czego będzie się składała wyprawka. Jednym z jej elementów może być rożek dla dzieci. Przyda się w początkowym okresie życia dziecka. Natomiast wybierając jakikolwiek element wyprawki, ważne jest dokonanie dobrego wyboru. Kluczowe są materiały, z których wykonane są rożki. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na bezpieczne i łatwe w utrzymaniu w czystości wersje bawełniane. To naturalna tkanina, która na pewno będzie bezpieczna dla dziecka. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na taką bawełnę, która jest maksymalnie miękka, co przekłada się na delikatność. Innym często stosowanym przez producentów materiałem jest tkanina bambusowa. Jej zaletą jest posiadanie właściwości antybakteryjnych. Sporą popularnością wśród rodziców cieszą się także tkaniny typu minky. Natomiast warto brać pod uwagę, że jest to sztuczny materiał. Z tego powodu nie przepuszcza dobrze powietrza.

Jaki powinien być rożek dla dzieci?

Decydować można się na rożki w wersji usztywnianej, a także nie usztywnianej. W pierwszym przypadku produkt ma specjalną kieszonkę, która pozwala przechowywać wkład kokosowy. Ułatwia to prawidłowe trzymanie dziecka. Dla wielu rodziców jest to komfortowe rozwiązanie, gdyż czują się pewniej. Natomiast nieusztywniany rożek dla dzieci może być bardziej poręczny. Nie trzeba w nim wyjmować kokosowego wkładu, aby uzyskać wersję, która nie jest usztywniona.

Jakie zapięcie może mieć rożek dla dzieci?

Do cech, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy kupuje się rożek dla niemowlaka, zalicza się także typ zapięcia. Najchętniej wybieranym typem jest rzep. To zapięcie, które jest szerokie i miękkie. Pozwala to dużo szybciej owinąć dziecko bez żadnych obaw. Dodatkową zaletą takiego zapięcia jest to, że można je regulować. Mniej praktyczne są zawiązywane modele rożków dla dzieci. Natomiast część rodziców może bardziej preferować taki typ zapięcia, choć trzeba wówczas bardziej kontrolować zachowanie dziecka zawiniętego w rożek.