Czy ceny złomu są różne w zależności od jego rodzaju?

Czy ceny złomu są różne w zależności od jego rodzaju?

23 lipca, 2015 Wyłączono przez major

Złom obecnie jest bardzo popularny i zbierany nie tylko przez złomiarzy, ale także przez osoby, które dbają o recykling i środowisko. Warto zatem wiedzieć, jakie są rodzaje złomu oraz jego ceny.

Jaki złom można oddać na skup?

Przede wszystkim na skup złomu można oddawać:

– mosiądz,
– aluminium,
– stal,
– nikiel,
– różnego rodzaju kable,
– akumulatory,
– silniki elektryczne,
– agregaty,
– brąz,
– miedź.

Dobrze jest też dodać, że ceny złomu są różne w zależności od tego, jaki rodzaj i ilość produktów się odda na skup.

Gdzie można dowiedzieć się, jaki rodzaj złomu ma cenę?

Cennik złomu są najczęściej wywieszone na skupie w miejscu widocznym dla każdego klienta. Dzięki temu każdy, kto korzysta z danego skupu, może już w kolejce obliczyć sobie, ile zarobi za dany złom. Warto też dodać, że cena za dany rodzaj złomu może być różna, w zależności od tego, który skup złomu się wybierze. Skupy w mieście mogą mieć nieco niższą cenę niż te, które są położone na wsiach lub w mniejszych miejscowościach.

Jakie są przedziały cenowe danego rodzaju złomu?

Warto dodać, że ceny złomu można również znaleźć w skupach online, w których to są wyszczególnione podziały, dzięki czemu klienci mogą już przed przyjazdem do skupu obliczyć, czy sprzedaż będzie opłacalna. Dlatego też między innymi złom stalowy kosztuje około sześćdziesięciu groszy, a na przykład stal nierdzewna jest sprzedawana za złotówkę. Oczywiście podane ceny dotyczą kilograma, także całość oddawanych rzeczy, trzeba mnożyć na ilość, jaką się oddaję do skupu. Jeśli ma się duże pokłady złomu do oddania, zwłaszcza tego rodzaju, który jest najdroższy, to można uzyskać niesamowitą dodatkową wypłatę.

Kto może oddawać złom na skup?

Do skupu złomu może przychodzić osoba pełnoletnia lub niepełnoletnia wraz z opiekunem, który poświadczy sprzedaż. Dobrze jest też pamiętać, by przyszykować wcześniej dokument potwierdzający tożsamość, dzięki czemu transakcje przebiegnie szybko i sprawnie.

Warto pamiętać, że cena złomu może się zmieniać co sezon, dlatego też dobrze jest śledzić na bieżąco aktualną stawkę za dany złom.