Czy warto być Wonder Woman?

Czy warto być Wonder Woman?

23 stycznia, 2020 Wyłączono przez major

Wonder Woman – doskonale znana bohaterka, która jest w stanie poradzić sobie z różnymi trudnościami. Kobieta, która w filmach radzi sobie z wieloma zadaniami zdecydowanie lepiej niż niejeden facet. Można by opisywać ją wieloma pochwałami, ale przecież nie o to chodzi.

Jaka powinna być współczesna kobieta?

Dzisiaj aktualnie mówi się nawet o zjawisku Wonder Woman z DC. Co to aktualnie oznacza? Ot, nic innego, jak kobietę, która jest w stanie poradzić sobie z najtrudniejszymi wyzwaniami, jakie stawia przed nią życie. O ile jednak tamta bohaterka mierzy się z czymś, co tak naprawdę nie jest prawdziwe. O tyle współczesne kobiety muszą radzić sobie z życiem. Z tym, co mają do czynienia na co dzień. Uwaga! Niby fajnie, ale na dłuższą metę bycie taką Wonder kobietą wcale nie będzie takie dobre. Dlaczego?

Jak poradzić sobie z problemami?

Tak, może przez jakiś czas fajne będzie udawanie, że ktoś radzi sobie ze wszystkim. Dosłownie ze wszystkim. Nie ma dla kobiety żadnych problemów. Ba! Chyba można nawet śmiało powiedzieć, że wystarczy tylko pstryknąć palcem, aby wszystkie problemy zostały tak naprawdę rozwiązane. Wonder Woman jak się patrzy. Czy aby na pewno?
Skoro kobieta jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi problemami, to po co jej pomoc innych osób. Z problemami można poradzić sobie w następujący sposób:
1. Rozmowa z mężem/partnerem.
2. Rozmowa z przyjaciółką.
3. Rozmowa z rodzicami/najczęściej z mamą.
4. Rozmowa z psychoterapeutą.
To od kobiety zależy to na którą z tych opcji się zdecyduje. Najlepiej postawić na jeden z trzech punktów, aby uniknąć wizyty u terapeutów.

Czy można mieć słabości?

Bycie Wonder Woman jest fajne, ale każda kobieta ma prawo do tego, aby okazać słabość. Ot, zwykłe ludzkie słabostki, które są…naprawdę ludzkie. I wcale nie ma w nich nic złego. Można być jak najbardziej cudowną bohaterką dla swoich bliskich – dzieci, męża, rodziców, ale warto zadać sobie pytanie, czy faktycznie będzie warto. Może chociaż część obowiązków lepiej przekazać całej reszcie rodziny?