Co warto wiedzieć o workach sensorycznych?

Co warto wiedzieć o workach sensorycznych?

13 września, 2020 Wyłączono przez major

Choć worki sensoryczne pojawiają się na rynku już od pewnego czasu, to widać, że nadal budzą wiele pytań. Z czym dokładnie mamy do czynienia? Czym są worki sensoryczne? Co powinniśmy o nich wiedzieć? W naszym tekście znajdziesz wiele przydatnych informacji, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym są worki sensoryczne?

Worki sensoryczne to nic innego, jak narzędzie wspomagające terapię sensoryczną i pomagające wyciszyć system nerwowy. To jednak nie wszystko, ponieważ worki sensoryczne stanowią też ciekawą alternatywę dla tradycyjnych letnich śpiworków. Są transparentne, termoaktywne i oddychające, więc możemy być pewni, że worki sensoryczne są bezpieczne dla skóry i zdrowia dziecka, więc może w nim spędzać tak dużo czasu, jak tylko chce. Jeśli zatem pragniemy sięgnąć po funkcjonalne produkty, to na pewno worki sensoryczne zasługują na naszą.

Jakie jest zastosowanie worków sensorycznych?

Worki sensoryczne zostały tak opracowane, by dociskać całe ciało, a to pozwala na stymulację czucia głębokiego i stanowi skuteczne narzędzie do pracy nad rozwijaniem świadomości ciała. Poprzez wykorzystanie worków sensorycznych można kształtować też akceptację emocji, czy pogodzenie się z rzeczywistością. Dzieci są w stanie bardzo szybko się wyciszyć, wejść w błogi stan relaksu, czy po prostu się rozluźnić.

To właśnie worki sensoryczne z https://intibag.eu/kategoria-produktu/pl-worki-sensoryczne/ sprawiają też, że można rozwijać koncentrację u dziecka, czy nawet odseparować je od bodźców zewnętrznych. Co ciekawe, dobre efekty zauważono nie tylko w przypadku dzieci, ale również osób dorosłych, więc jeśli ktoś chciałby sprawdzić, jak worek sensoryczny uspokaja układ nerwowy, to na pewno powinien pomyśleć o jego zakupie.

Jakie worki sensoryczne mamy do wyboru?

Worki sensoryczne występują w dwóch wersjach sprężystości, a dokładniej mówiąc z większym lub mniejszym dociskiem. Większy docisk zapewnia silną stymulację czucia głębokiego i oznacza dostęp do ciaśniejszego, węższego oraz nieco grubszego worka sensorycznego. Jest też mniej transparentny, więc daje natychmiastowe odseparowanie od bodźców.

Worek sensoryczny z mniejszym dociskiem również zapewnia stymulację czucia głębokiego, ale jest w nim trochę więcej miejsca. Cechą charakterystyczną tego produktu jest lżejsza powłoka, która daje lepszy kontakt ze światem zewnętrznym, zapewnia też łatwą zmianę pozycji ciała, czy wyjście z worka. Warto przy tym zauważyć, że do wyboru pozostają worki sensoryczne w bardzo różnorodnej kolorystyce, więc każdy z nas jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.