Wynajem narzędzi złotnika – dla kogo i na ich zasadach?

Wynajem narzędzi złotnika – dla kogo i na ich zasadach?

23 września, 2018 Wyłączono przez major

Komu oferowany jest wynajem narzędzi złotnika? Na jakich zasadach odbywa się wynajem? Na te i kilka innych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Komu oferowany jest wynajem narzędzi złotnika?

Wynajem narzędzi złotnika to usługa, która dedykowana jest dla tych, którzy nie chcą tracić środków na zakup sprzętu, jak również dla tych, którzy po prostu ich nie mają. Wiadomo, że wyposażenie swojej pracowni bywa bardzo kosztowne, a nie każdy początkujący złotnik dysponuje odpowiednimi środkami. W takich sytuacjach, lepiej wynająć narzędzie złotnika, ponieważ koszty są o wiele niższe i taniej jest je pokryć. Jednak to nie wszystko, ponieważ na wynajem mogą zdecydować  się także osoby, które nie mają pewności, czy chcą zajmować się złotnictwem.

W takich przypadkach lepiej wypożyczyć potrzebne narzędzia niż inwestować w zakup, skoro nie wiemy, jak potoczy się nasza przyszłość. Co ciekawe, na wynajem narzędzi mogą zdecydować się również osoby prywatne i jest to wskazane zwłaszcza wtedy, gdy mamy w planach prace nad konkretnym projektem przez pewien czas.

Co można wykonać za pomocą narzędzi z zestawu?

W zestawie do wypożyczenia znajdziemy podstawowe narzędzia złotnicze, a więc na przykład drewniany klin z kowadłem przykręcanym do stołu, pilnik półokrągły, czy małą ręczną wiertarkę. Z ich pomocą na pewno będziemy w stanie wycinać kształty z metalowych blach, czy matowić ich powierzchnię. Jednak to dopiero początek, ponieważ w zestawie znajdziemy także narzędzie złotnika, które pozwala wyrównywać krawędzie blach, czy szybkie łączenie gotowych ogniw. Na pewno zestaw ten ułatwi nam wykonywanie kolczyków z modułowych elementów, ale nie tylko. Warto także po niego sięgnąć przy okazji realizacji projektów na inne rodzaje biżuterii.

Na jakich zasadach odbywa się wynajem narzędzi złotnika?

Najlepsze wypożyczalnie z rynku są w stanie udostępnić nam narzędzia na okres 12 miesięcy. Za ten okres trzeba wnieść opłatę z góry w określonej kwocie. Jeśli po kilku tygodniach lub miesiącach stwierdzimy, że narzędzia są nam już zbędne, to będziemy mogli je oddać. Oczywiście nie musimy obawiać się straty środków, ponieważ pieniądze są zwracane za niewykorzystany czas

Warto jednak zauważyć, że zwrotowi podlega sam koszt narzędzi. Nie ma co liczyć na zwrot opłat za materiały eksploatacyjne, ponieważ one z zasady ulegają zużyciu. Wyjątek od reguły mogą stanowić sytuacje, w których wcale nie korzystaliśmy z wypożyczonego zestawu.