Jakie zalety posiadają silniki JCB?

Jakie zalety posiadają silniki JCB?

23 kwietnia, 2016 Wyłączono przez major

Od kilku lat branża budowlana przeżywa boom, a co za tym idzie, wzrasta popyt na profesjonalne maszyny budowlane. Wśród nich dużą popularnością cieszą się koparko-ładowarki, które niezbędne są przy wykonywaniu wszelkich prac ziemnych, zwłaszcza na początkowym etapie budowy.

Jaką koparko-ładowarkę wybrać?

Koparko-ładowarka należy do ciężkich maszyn budowlanych, która ma zastosowanie nie tylko przy wykonywaniu fundamentów, garaży podziemnych, ale także na składach materiałów sypkich, w kopalniach piasku i żwirowniach. Należy do bardzo drogich maszyn, koszt zakupu przekracza najczęściej 100 tys. zł, dlatego jej wybór musi być starannie przemyślany.

Przy zakupie koparko-ładowarki nie należy kierować się tylko ceną, ale także:

– charakterem wykonywanych prac,
– dodatkowym osprzętowieniem (np. widły do podnoszenia palet),
– charakterem terenu, na którym będzie pracować.

Dodatkowo należy także uwzględnić niezawodność pracy maszyny, koszty eksploatacji oraz dostępność części zamiennych. Operatorzy najbardziej cenią koparki firmy JCB oraz CAT. Silniki JCB są przede wszystkim ekonomiczne, ale również bezawaryjne. Gorzej operatorzy oceniają komfort panujący w kabinie. Koparki CAT są natomiast silniejsze i zapewniają operatorom duży komfort. Trudniejsze jest serwowanie silnika i trudniej jest dostać części zamienne.

Jakie są zalety silników JCB?

Nie ulega wątpliwości, że brytyjskie silniki JCB należą obecnie do jednych z najnowocześniejszych rozwiązań. Przede wszystkim ich konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do poszczególnych podzespołów i umożliwia bezproblemowe serwisowanie okresowe oraz ewentualne naprawy awaryjne.

Niewątpliwą zaletą silników brytyjskiej firmy jest ich ekonomiczność. Dzięki dostosowaniu do najnowszych norm emisji spalin (Tier 4 Final, Stage V) nie tylko wydzielają mniej zanieczyszczeń do atmosfery, ale także powodują mniejsze zużycie paliwa. Obecnie firma intensywnie testuje wodorowy silnik JCB, którego seryjna produkcja ma być uruchomiona pod koniec obecnego roku. Będzie to silnik całkowicie bezemisyjny.