Czy warto sięgnąć po wkładki ortopedyczne na drętwienie stóp?

Czy warto sięgnąć po wkładki ortopedyczne na drętwienie stóp?

23 września, 2017 Wyłączono przez major

Czy warto zainteresować się wkładkami ortopedycznymi na drętwienie stóp? Czy tego typu rozwiązania sprawdzą się przy tego typu dolegliwościach? Nasz tekst pomoże Ci rozwiać wątpliwości, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym jest drętwienie stóp i skąd się bierze?

Drętwienie i mrowienie w stopach to dość nieprzyjemne wrażenie czuciowe, które porównywane jest do przebiegającego po skórze prądu, czy ukłucia igłami. Towarzyszy mu często obniżenie temperatury kończyny, poczucie jej ciężkości, czy nawet spowolnienie reakcji na bodźce dotykowe. Jednorazowe, przemijające drętwienia stóp nie są niczym niezwykłym i mogą dosięgać każdego z nas, zwłaszcza gdy długo przebywamy w pozycji kucającej.

Jeśli mają charakter przewlekły i postępujący, to mogą obniżyć jakość naszego życia. Najczęściej wskazuje się, że za drętwienie stóp odpowiada chwilowe zaburzenia w prawidłowym ukrwieniu stopu lub ucisk na nerw spowodowany przez długie przebywanie w jednej pozycji.

W takich przypadkach nie ma powodów do zmartwień, ponieważ zjawisko jest całkowicie normalne. Zdarzają się jednak sytuacje, w których drętwienie stóp pojawia się bez wyraźniej przyczyny i wtedy może być objawem wielu różnych schorzeń, w tym na przykład miażdżycy, czy neuropatii.

Wkładki ortopedyczne a drętwienie stóp

Jeśli stopy nam drętwieją przez zbyt długie przebywanie w jednej pozycji, to wiadomo, że warto tutaj wyzbyć się złych nawyków. W przypadku drętwienia stóp wynikających z jakichś schorzeń najpierw trzeba zdiagnozować przyczynę i wdrożyć stosowne leczenie. Warto jednak wspomnieć, że niektóre schorzenia powodujące drętwienie stóp są nieuleczalne, więc wtedy trzeba szukać rozwiązań, które pozwolą na łagodzenie objawy i wkładki ortopedyczne na drętwienie stóp są jednym z nich.

Jeśli dodatkowo zostaną połączone z ćwiczeniami fizjoterapeutycznymi, to mamy szansę złagodzić dyskomfort, ale również zatrzymać zmiany zwyrodnieniowe lub nawet je odwrócić. Jest to zatem jednoznaczne, z tym że istnieje duże prawdopodobieństwo na przywrócenie właściwego funkcjonowania aparatu ruchowego, w tym prawidłowego czucia w kończynach.

Wkładki ortopedyczne na drętwienie stóp – sięgnąć po nie, czy nie?

Jeśli nasz problem występuje tylko od czasu do czasu i nie borykamy się z żadnymi schorzeniami, to wkładki ortopedyczne na drętwienie stóp nie będą nam potrzebne i nie ma sensu tracić na nie swoich pieniędzy. Jednak przy schorzeniach, w których tego typu dolegliwości pojawiają się często, wkładki ortopedyczne na drętwienie stóp okazują się bardzo pomocne i warto po nie sięgać. Oczywiście ich wybór nie powinien być przypadkowy, ponieważ zawsze należy sięgać po specjalistyczne wkładki ortopedyczne, czyli takie, które zostaną przygotowane pod nasze indywidualne potrzeby.