Czy outsourcing księgowości mocno obciąży budżet małej firmy?

Czy outsourcing księgowości mocno obciąży budżet małej firmy?

23 września, 2011 Wyłączono przez major

Rozważasz outsourcing księgowości w swojej firmie? Nie wiesz, czy będzie Cię stać na pokrycie kosztów z tym związanych? Liczysz na wskazówki, które pozwolą Ci określić wstępne koszty? Możliwe, że znajdziesz je w naszym tekście, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Czym jest outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości to innowacyjna usługa, która powstała z myślą o przedsiębiorcach, którzy nie są w stanie pogodzić zarządzania firmą z prowadzeniem spraw księgowych. Oczywiście można pomyśleć o zatrudnieniu dodatkowego personelu, ale to będzie wiązać się z koniecznością przygotowania miejsca pracy i ponoszenia z tego tytułu kosztów.

Dlatego o wiele ciekawszym rozwiązaniem okazał się księgowość outsourcing od BPION. O czym dokładnie mowa? Czym jest outsourcing księgowości? To najprościej mówiąc zlecenie obsługi księgowej zewnętrznej firmie, która specjalizuje się w tego typu zadaniach. Decydując się na outsourcing firmowej księgowości, można liczyć na pomoc przy prowadzeniu ksiąg przychodów i rozchodów, czy ewidencji przychodów.

Do tego fachowcy są w stanie przejąć na siebie rozliczanie kadr, reprezentowanie w urzędach, a nawet monitoring faktur. Nie sposób pominąć też doradztwa biznesowego, które okazuje się nieocenione zwłaszcza dla początkujących firm.

Od czego zależą koszty outsourcingu księgowości?

Koszty outsourcingu księgowego uzależnione są od wielu różnych czynników, a jednym z najważniejszych pozostaje zakres współpracy. Jeśli decydujemy się na oddelegowanie wszystkich zadań do firmy z zewnątrz i stawiamy na stałą współpracę, to wiadomo, że koszty za księgowość outsourcing będą wyższe.

Znacznie niższych kosztów należy spodziewać się za okazjonalne wsparcie, czy zlecenie kilku wybranych zadań z firmowej księgowości, choć ma to też swoje ograniczenia, ponieważ w takich przypadkach pozostałymi sprawami musimy zajmować się we własnym zakresie.

Nie bez znaczenia pozostaje również to, z jaką firmą zdecydujemy się nawiązać współpracę. Choć na rynku działa wiele firm, które są w stanie przejąć na siebie naszą księgowość, to każda z nich oferuje zupełnie inny zakres usług oraz cennik. Jeśli zatem nie chcemy przepłacać na fachowym wsparciu, to lepiej mieć to na uwadze.

Outsourcing księgowości w małej firmie – obciąży  budżet, czy nie?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że outsourcing księgowości może obciążyć budżet małej firmie. Jednak wysokie ceny za profesjonalne wsparcie nie stanowią reguły. Aby się o tym przekonać, wystarczy rozważniej wybierać, z kim nawiążemy współpracę.