Co warto wiedzieć o ciepłym montażu okien?

Co warto wiedzieć o ciepłym montażu okien?

23 września, 2014 Wyłączono przez major

O ciepłym montażu okien mówi się coraz częściej, a mimo to widać, że wciąż wielu z nas nie wie, co skrywa się pod jego pojęciem. Czym jest ciepły montaż okien? Co powinniśmy o nim wiedzieć? Nasz tekst może dostarczyć Ci przydatnych informacji, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien zwany również montażem warstwowym okien to jedna z innowacyjnych technik montażu stolarski okiennej. Jej wprowadzenie było podyktowane chęcią eliminacji mostków termicznych, co jednocześnie związane jest ze zmniejszeniem strat ciepła oraz kosztów ogrzewania. To jednak nie wszystko. Warto również wspomnieć, że ciepły montaż okien skutecznie zapobiega powstawaniu wokół okien pleśni oraz poprawia mikroklimat pomieszczeń. Jeśli zatem zdecydujemy się na wykorzystanie takiej techniki, to zyska na tym nie tylko nasz portfel, ale również samopoczucie i zdrowie. Więcej na https://domszczelny.pl/rozwiazania-soudal/cieply-montaz-okien-soudal-window-system-sws/

Jak w praktyce wygląda ciepły montaż okien?

Ciepły montaż polega na wykonaniu trzech różnych warstw uszczelniających między oknem a murem. Na to ocieplenie składa się zatem wypełnienie przestrzeni między a oknem niskoprężną pianką montażową, w tym również wypełnienie przestrzeni, gdzie zostały umieszczone kliny montażowe, czy osłonięcie taśmą paroszczelną szczelin, które znajdują się od wewnątrz oraz od zewnątrz między oknem a ościeżem. Jeśli ciepły montaż zostanie wykonany odpowiednio, to możemy być pewni, że wnikanie wilgoci do izolacji nie będzie stanowić dla nas już żadnego problemu. Wszystko dlatego, że nawet jeśli jakaś wilgoć dostanie się do ocieplania, to taśma paroprzepuszczalna zajmie się jej uwolnieniem od zewnątrz.

Z jakimi kosztami wiąże się ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien wiąże się z wyższymi kosztami niż w przypadku standardowego montażu. Jednak to nas nie powinno dziwić, ponieważ trzeba sięgnąć po folię paroszczelną, a jej zakup generuje dodatkowe koszty. Nie bez znaczenia pozostaje również to, ile dokładnie okien mamy w swoim domu, mieszkaniu, czy firmie.

Ciepły montaż dwóch małych okien wyniesie nas taniej niż okien balkonowych, czy kilkunastu konstrukcji w firmie. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również to, komu postanowimy zlecić prace montażowe. Na rynku działa wiele firm, które specjalizujących się w ciepłym montażu okien.

Jednak musimy liczyć się z tym, że każda z nich może oferować nam bardzo zróżnicowaną jakość usług oraz inny cennik. Jeśli nie chcemy przepłacać, to na pewno warto skupić się na najlepszych fachowcach z branży, ponieważ to właśnie oni zapewniają nam wsparcie w dobrych cenach.